Masaż leczniczy

Choć większości ludzi masaż kojarzy się głównie z relaksem, to ma on również ważną rolę terapeutyczną. Jedną z coraz częściej stosowanych technik w fizjoterapii jest masaż leczniczy. Na tego typu zabieg często decydują się osoby, które szukają odprężenia, jak i sportowcy, którzy chcą szybciej zregenerować swój organizm po treningu czy zawodach.

Masaż leczniczy

Jak wszystkie inne techniki, wymaga ona znajomości anatomii i fizjologii człowieka. Dlatego też powinna być wykonywana przez osobę wykwalifikowaną, rozumiejącą biomechanikę ciała, jak i znającą jego budowę. Jakie są natomiast wskazania dla tego typu zabiegu:

  • bóle kręgosłupa i jego skrzywienia, wynikające m.in. z siedzącego trybu życia,

  • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa,

  • migrena,

  • rwa kulszowa,

  • terapia pomocnicza po złamaniach, zwichnięciach i skręceniach, a także uszkodzeniach mięśni.

Polecany jest również osobom przewlekle leżącym, gdyż zapobiega przykurczom mięśni i usprawnia krążenie krwi. Umiejętnie przeprowadzony masaż leczniczy pomaga zredukować napięcie mięśniowe, a także przyspiesza wchłanianie wylewów. Ponadto redukuje obrzęki i przeciwdziała zapaleniom. Technika ta zalecana jest też ludziom, którzy są często wystawieni na czynniki stresowe. Innymi słowy – masaż leczniczy jest nie tylko elementem terapii, pomagającej wrócić do zdrowia po wypadkach, sposobem na bóle i napięcia mięśni szczególnie w obrębie kręgosłupa, ale też świetną metodą na odprężenie.

Gdzie udać się na masaż leczniczy?

Jeśli szukacie Państwo gabinetu w Opolu, w którym będziecie mogli oddać się w ręce profesjonalisty, wykonującego specjalistyczny masaż leczniczy, to zapraszam do skorzystania z moich usług. Zabieg można przeprowadzić w moim prywatnym gabinecie, mieszczącym się przy ul. Partyzanckiej 42, jak i u Państwa w domu – dysponuję specjalnym przenośnym łóżkiem, dzięki czemu mogę dojechać do każdego klienta w mieście i świadczyć na miejscu profesjonalne usługi. Mam niezbędne kwalifikacje i doświadczenie, dzięki którym macie Państwo pewność, że jesteście pod opieką zawodowego masażysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *