LASEROTERAPIA jest To zabieg polegający na naświetlaniu słabą wiązką laserową tkanek położonych aż do kilku centymetrów od powierzchni skóry. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, rozkurczowo, immunologicznie oraz wpływa na procesy hormonalne. Promieniowanie laserowe jest szczególnie korzystne przy leczeniu tkanek miękkich, stanach zapalnych w nich występujących, a także w leczeniu owrzodzeń, trudno gojących się ranach, złamaniach kości. Laseroterapia poprawia również zaopatrzenie tkanek w tlen oraz usprawnia funkcjonowanie procesów zachodzących w błonie komórkowej.
Laser punktowy (metoda kontaktowa) – polega na aplikowaniu promieniowania poprzez ściśle określone punkty spustowe bólu, koncentrując energię lasera w miejscach, w których efekt jego działania będzie największy. Głowica podczas zabiegu dotyka skóry, lekko lub z łagodnym uciskiem, stosuje się także ucisk przerywany.
Laser skaner (metoda bezkontaktowa) – jest to precyzyjne naświetlanie tkanek za pomocą światła laserowego o parametrach biostymulacyjnych. Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie ran czy też złamań. Promień lasera dostarczany jest równomiernie do całej objętej zabiegiem okolicy. Następuje naświetlanie większej powierzchni ciała. Dzięki temu zabiegowi, uzyskujemy wyraźne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
WSKAZANIA do stosowania Laseroterapii:
- choroby skóry,
- blizny, bliznowce, oparzenia, odmrożenia, odleżyny,
- wrzody na skórze, łuszczyca, stwardnienia, martwice,
- bielactwo, długo nie gojące się rany,
- reumatologia,
- traumatologia,
- zespoły bólowe w dyskopatii L-S, C,
- medycyna sportowa,
- zmiany zwyrodnieniowe,
- skręcenia,
- stłuczenia,
- złamania,
- naderwania mięśni, ścięgien,
- obrzęki pourazowe,
- bóle krzyża,
- kręgozmyk,
- krwiaki,
- rozstępy (kosmetyka),
- neuropatia cukrzycowa,
- nerwobóle nerwów obwodowych (półpasiec),
- zapalenia ścięgien, powięzi, pochewek ścięgnistych i kaletek stawowych,
- zapalenia okołostawowe,
- utrudniony zrost kostny, choroby zwyrodnieniowe stawów.
PRZECIWWSKAZANIA
- w stanach nowotworowych
- u osób ze skłonnością do krwawień
- u niemowląt
- w czasie ciąży