Masaż Relaksacyjny

Codzienne obowiązki, szybkie tempo życia, praca i wiele innych czynników działają na człowieka stresogennie. Wiele badań wykazuje, że nadmiar kortyzolu, który wytwarzany jest przez organizm w momencie, kiedy jest się w stanie napięcia emocjonalnego, negatywnie oddziałuje nie tylko na psychikę, ale również zdrowie fizyczne. Dlatego też tak ważne jest, aby codziennie zadbać o chwilę relaksu.

Jednym ze sprawdzonych od wieków sposobów na rozluźnienie mięśni i „ducha” jest masaż. Jest wiele technik, jednak jego relaksacyjna odmiana to przede wszystkim sposób na odprężenie po codziennych stresach, jak i cięższych wydarzeniach w życiu. Umiejętnie przeprowadzony masaż relaksacyjny redukuje napięcie mięśniowo-nerwowe, relaksuje umysł, a także przynosi stan odprężenia. Dzięki temu udaje się zredukować ryzyko wystąpienia takich powikłań stresu, jak:

  • nerwice,

  • choroby serca,

  • bezsenność,

  • bóle kręgosłupa,

  • otyłości

i wielu innych dolegliwości. Doskonale poprawia ukrwienie i metabolizm, więc znacząco przyczynia się nie tyle do utrzymania wagi, co redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Masaż relaksacyjny to sposób na rozluźnienie się, jak i działanie prewencyjne, służące zabezpieczeniu, a nierzadko też przywróceniu zdrowia.

Wykwalifikowany masażysta z Opola

Usługi masażysty zazwyczaj kojarzy się z drogimi zabiegami dla nielicznych. Nie jest to jednak prawdą – masaże, w tym relaksacyjne są obecnie szeroko dostępne dla każdego, a cena za nie – niewygórowana. Korzystając z moich usług, decydujecie się Państwo na profesjonalny zabieg, wykonywany przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę z Opola. Posiadam nie tylko niezbędne umiejętności i wiedzę, ale również doświadczenie. Doskonale rozumiem, jak ważne jest to, by człowiek mógł pozbyć się stresu, a masaż, który mogę zaproponować, jest jednym z najlepszych sposobów na odprężenie się. Sam zabieg może zostać przeprowadzony w moim prywatnym gabinecie lub, jeśli tak Państwo wolicie, na terenie Opola mogę dojechać do Waszego miejsca zamieszkania ze specjalistycznym łóżkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *